УРЯДОВА ПРОГРАМА “ТЕПЛИХ КРЕДИТІВ”
З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».
Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:
- 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
- 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб – власників приватних будинків;
- 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.
Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.
Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.
Уповноваженими на видачу “теплих кредитів” у рамках програми є 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.
Детальні роз’яснення щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, (044) 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua,energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.
Також, наголошуємо, що продовжують діяти місцеві програми здешевлення “теплих кредитів”, за якими надається додаткова компенсація (з місцевих бюджетів) по тілу або відсотках за «теплими» кредитами.
Детальну інформацію про додаткову місцеву підтримку можна знайти на Інтерактивній карті місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.
ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ?
Для участі у програмі та отримання відшкодування необхідно здійснити наступні кроки:
1. Особа або ОСББ приймає рішення про впровадження енергоефективних заходів, звертається до уповноваженого банку та надає необхідний пакет документів для отримання кредиту на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів (перелік документів визначається банком).
2. Отримує кредитні кошти.
3. Надає банку рахунки фактури, акти виконаних робіт, тощо. Таким чином, позичальник має підтвердити цільове використання кредитних коштів.
Якщо позичальник – субсидіант, то обов’язковим є подання копій документів (повідомлень або довідок тощо), що підтверджують призначення фізичній особі субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
4. Банк щомісячно формує та подає до Держенергоефективності реєстри позичальників, які мають право на отримання відшкодування.
5. Протягом 5 днів Держенергоефективності перераховує відповідні кошти на банківські рахунки для їх подальшого перерахування позичальникам.
Загалом процес відшкодування займає до 2 місяців.
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО УРЯДОВОЇ ПРОГРАМИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ
Умови надання «теплих» кредитів банками-партнерами:
http://www.oschadbank.ua/ua/private/loans/oschad_home
https://www.oschadbank.ua/ua/business/finansuvannya-biznesu
http://www.ukrgasbank.com/small_bussiness/credit/osbb
https://privatbank.ua/business/teplyje-kredity-dl-a-osmd-i-zhsk
Калькулятор вартості енергоефективних заходів за Програмою:
Енергоефективний калькулятор для ОСББ
Місцеві програми здешевлення “теплих кредитів”:
Стан прийняття місцевих програм відшкодування відсотків за “теплими кредитами”
Звіт з оцінки ефективності здійснення заходів
Оцінка “теплих кредитів” – 2020
Оцінка “теплих кредитів” – 2019
Оцінка “теплих кредитів” – 2018
Результати опитування учасників Програми:
Урядова програма з енергоефективності для приватних домогосподарств. Результати національного дослідження: факти, успішні приклади (матеріали прес-конференції, листопад 2016 р.)
Ефективність Урядової програми з енергоефективності для ОСББ: результати національного дослідження, факти, успішні приклади (матеріали прес-конференції, липень 2016 р.)
Енергоефективні рішення:
Загальна інформація:
“Скорочення споживання газу населенням. Допомога Уряду при утепленні для підготовки до опалювального сезону 2016-2017 років” (за матеріалами прес-конференції Голови Держенергоефективності Сергія Савчука, 26.05.2016 р., Будинок Уряду)
«Теплі кредити»: дієвий інструмент для підвищення комфорту та економії на комунальних послугах” (за матеріалами прес-конференції щодо результатів оцінки ефективності “теплих кредитів”, 02.10.2019 р., ІА “УНІАН”)
Інформація про позичальників “теплих кредитів”, які отримали відшкодування від Уряду
Інформація публікується відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2011 р. № 1056 (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1056-2011-%D0%BF)
Інформація про відшкодування з держбюджету за “теплими кредитами” у січні-березень 2018 року
Протягом січня – березня 2018 року видача кредитів на енергоефективні заходи в рамках Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки, затвердженої постановою КМУ №243, не здійснювалася.Відповідно, Агентством не проводилася виплата відшкодування за зведеними реєстрами позичальників у поточному році, внаслідок чого інформація для оприлюднення відповідно до вимог підпункту 4 пункту 5 Порядку за підсумками січня – березня 2018 р. відсутня.
Інформація про відшкодування з держбюджету за “теплими кредитами” у квітні 2018 року
Протягом 2018 р. Агентством не проводилася виплата відшкодування за зведеними реєстрами позичальників відповідно до Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки, затвердженої постановою КМУ №243, внаслідок чого інформація для оприлюднення відповідно до вимог підпункту 4 пункту 5 Порядку за підсумками 2018 р. відсутня.
Інформація про відшкодування з держбюджету за “теплими кредитами” у січні-березні 2019 року
Протягом січня-лютого 2019 р. Агентством не проводилася виплата відшкодування за зведеними реєстрами позичальників відповідно до Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки, затвердженої постановою КМУ №243, внаслідок чого інформація для оприлюднення відповідно до вимог підпункту 4 пункту 5 Порядку за підсумками січня-лютого 2019 р. відсутня.
Увага! У Держенергоефективності працює Call-центр щодо участі в Урядовій програмі “теплих” кредитів