Відділ соціального захисту Чигиринської міської ради повідомляє

Основна мета децентралізації – передати фінансові повноваження і дати можливість вирішувати низку питань на місцях. Реформування відбувається практично в усіх галузях. Не є виключенням і сфера соціального захисту населення та надання соціальних послуг. Оскільки соціальний захист завжди є одним із пріоритетних напрямків для кожної громади, 10 листопада 2020 року на сесії міської ради, депутатами було прийнято рішення про створення відділу соціального захисту Чигиринської міської ради.

Посадовими особами відділу та уповноваженими спеціалістами старостинських округів забезпечується якісне виконання покладених на них завдань в сфері надання послуг із соціальної підтримки населення:

  • визначення потреб громади у соціальних послугах
  • надання консультацій громадянам з питань соціальної допомоги
  • оформлення житлових субсидій, пільг, компенсацій
  • прийом документів на всі види соціальних допомог, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та інші соціальні виплати, встановлені законодавством України

З метою соціального захисту жителів громади, які перебувають у складних життєвих обставинах депутатами міськради прийнято Програму «Турбота» Чигиринської міської ради на 2021-2022 роки.

Головна мета програми є підвищення життєвого рівня вразливих верств населення, малозабезпечених громадян та інших громадян, що опинилися в складних життєвих обставинах шляхом надання цільової допомоги.     

Значна частина роботи спрямована на соціальний захист осіб з інвалідністю, ветеранів війни і праці, громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій. Крім того – на соціальне обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацездатних громадян, а також забезпечення дотримання у цій сфері діючого законодавства України.

Окрема увага приділяється малозабезпеченим сім’ям. Адже, малозабезпечена сім’я – це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Право сім’ї на допомогу залежить не лише від доходів, а й від майнового стану, зайнятості працездатних членів сім’ї та інших факторів.

При обчисленні розміру житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим та допомоги на дітей одиноким матерям враховується обов’язкова сплата єдиного внеску та загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не меншому від мінімального протягом трьох місяців у періоди, за які враховуються доходи.   

Для посилення соціального захисту багатодітних сімей, створення сприятливих умов для належного їх розвитку на виконання постанови Кабінету Міністрів України та Указу Президента України «Про заходи щодо поліпшення становища багатодітних та малозабезпечених сімей» проводиться робота щодо надання статусу багатодітної родини, тим сім’ям, які виховують 3-ох і більше дітей

Система соціальних та організаційних заходів для захисту незахищених верств населення у громаді динамічно розвивається. Крок за кроком втілюється стратегічна мета громади – поліпшення якості життя кожного громадянина. Адже, будь-яка особа може опинитися у ситуації соціального неблагополуччя внаслідок безробіття або набуття тимчасової або повної непрацездатності (хвороба, нещасний випадок, старість, догляд за дитиною тощо). Саме тоді, соціальний захист стає не стільки механізмом кризового втручання, скільки стратегією профілактики негативного впливу можливих соціальних ризиків.

Кожний житель громади, який потребує допомоги в соціальній сфері, може звернутися у відділ соціального захисту Чигиринської міської ради де отримає кваліфіковану консультацію та допомогу в оформленні всіх видів соціальних послуг.

Відділ знаходиться за адресою: м. Чигирин, вул. Богдана Хмельницького, 13А, телефон для консультацій 2-86-44