Проведено обговорення проєкту рішення по тарифах

Сьогодні, 21 квітня 2021 року, у залі засідань Будинку рад відбулося обговорення проєкту рішення виконавчого комітету Чигиринської міської ради «Про встановлення та затвердження тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами на 2021 рік».

В обговоренні взяли участь керівництво міської ради, старости громади та представники громадськості.

На початку засідання міський голова Віктор Харченко ознайомив із запропонованими тарифами, зачитавши проєкт рішення.

Детально з розрахунками тарифів ознайомила спеціаліст з економічних питань комунального підприємства «ЄРЦ», яка інформувала, що в зв’язку із створенням Чигиринської міської територіальної громади збільшився обсяг вивезення побутових відходів. Для забезпечення послугою усіх жителів населених пунктів громади підприємством були розроблені відповідні маршрути. Діючі тарифи, які затверджені ще у 2018 році, не відповідають фактичній їх собівартості.

Причинами цього стали зміни в законодавстві України; необхідність у розділенні побутових відходів  на види – тверді, великогабаритні ремонтні побутові відходи та за  операціями; збільшення мінімальної заробітної плати з 3723,00 грн. (2018 рік) до 6000,00 грн. (2021 рік); збільшення на 23,9 % вартості палива, запчастин та матеріалів; збільшення на  43,7% вартості електроенергії та на 169% суми екологічного податку.

У ході обговорення даного питання представниками громадськості та старостами були озвучені пропозиції щодо організації надання послуги зі збору ТПВ, які прийняті до уваги. За результатами заходу, проєкт рішення про зміну тарифів буде винесено на затвердження виконавчим комітетом міської ради.