Проєктна діяльність в громаді

Важливим напрямком в роботі органів місцевого самоврядування є пошук позабюджетних джерел фінансування з благодійних та міжнародних фондів, програм та грантів. У виконавчому комітеті Чигиринської міської  ради  робота з проєктного менеджменту здійснюється відділом соціально-економічного розвитку та інвестицій, який очолює Олена Яковенко. Сьогодні серед територіальних громад існує істотна конкуренція  за ресурси та інвестиції, тому спеціалісти відділу постійно проводять моніторинг актуальних грантів та програм в різних сферах діяльності,  приймають участь у навчаннях, тренінгах, вебінарах тощо.

З метою підвищення ефективності комунікації влади з громадськими організаціями та ініціативними групами, Чигиринська міська рада приймає участь у проєкті «Впровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій на місцевому рівні», що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України». Наразі, розроблено проєкт Програми сприяння розвитку громадянського суспільства Чигиринської міської ради на 2021-2025 роки, який проходить обговорення. 

За підтримки міської ради з грудня 2020 року ініціативна група села Тіньки приймає участь в проєкті «ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог», що реалізується з фонду Стюарта Чарльза Мотта, Українським жіночим фондом спільно з Черкаською агенцією регіонального розвитку. Як результат, ініціативна група отримає грант в сумі 142 тис.грн. на реалізацію своєї ідеї.

Слід відзначити тісну співпрацю Чигиринської територіальної громади з благодійною організацією «Фонд розвитку Чигиринщини». В 2021 році маємо позитивний результат по 2-ох спільних проєктах, а саме:

– проєкт «Епідемія ДОБРА» отримав перемогу у всеукраїнському конкурсі «Волонтерство в громаді» від Програми «U-LEAD з Європою», мета- активізація мешканців громади, зміцнення соціальної згуртованості між громадськими активістами, волонтерами, міською владою, бізнесом через організацію допомоги та підтримки людей, що опинились в складних життєвих ситуаціях внаслідок пандемії Covid-19 в Україні. Бюджет проєкту – 300,3 тис.грн.

– проєкт «ЧИСТОchallengeЧигирин. Апгрейд» в рамках програми «Успішні локальні громади» за підтримки Національного фонду в підтримку демократії, а також в рамках Програми Study Tours to Poland, що реалізує Фонд «Лідери змін» з коштів Польсько-Американського Фонду Свободи. Проєкт передбачає об’єднання зусиль мешканців під час весняних акцій по впорядкуванню територій м.Чигирин.

Ще очікуємо результат за спільно напрацьованою заявкою поданою до програми “House of Europe”, щодо розміщення у місті Чигирині мобільного павільйона, який впродовж двох тижнів активізує публічний простір в місті.

Підготовка заявок та ідей на конкурси здійснюється у співпраці з профільними відділами, комунальними підприємствами та установами міської ради. З початку року на конкурси по різних програмах подано:

– заявка підготовлена спільно з громадською організацією «Вільний простір» та громадською організацією «Ветеранське братерство учасників бойових дій Чигиринщини» на участь в конкурсі  Міжнародної організації з міграції щодо соціально-економічної підтримки реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та членів їхніх сімей (максимальний розмір гранту до 8 000 євро);

-заявка «Проведення енергоефективних заходів в Чигиринській амбулаторії загальної практики сімейної медицини» підготовлена з КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» на участь в конкурсі Міжнародної організації з міграції із поліпшення соціально-економічних умов для територіальних громад (бюджет проєкту 960 тис.грн.);

– інвестиційна заявка «Придбання та впровадження установок, обладнання та машин для збору та транспортування побутових відходів в межах Чигиринської міської територіальної громади (придбання спецтехніки та контейнерів для збирання та вивезення твердих побутових відходів» на участь в обласному конкурсі природоохоронних проєктів (бюджет проєкту – 5670 тис. грн.);

– проєктна заявка «Освітньо-культурний простір креативних індустрій Чигиринської громади» підготовлена спільно з громадською організацією «Освіта для успіху» на грантовий конкурс «Культура плюс» від Українського культурного фонду. Загальна вартість проєкту – 779,8 тис.грн. Серед 205 учасників чекаємо результати кінцевого відбору;

-проєктна заявка «Корекційний ЛогоГрай» підготовлена спільно з КУ «Інклюзивно-ресурсний центр»  на грантовий конкурс «Культура плюс» від Українського культурного фонду.;

– концепція проєкту «Чигиринський еко-продукт» підготовлена в партнерстві з Центром перспективного розвитку та інновацій «Градис» на грантовий конкурс в рамках Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання».

Чигиринська міська  територіальна громада успішно пройшла відбір та стала партнером нового проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що впроваджується за дорученням  урядів Німеччини та Швейцарії. В 2021 році програма проводить для учасників навчання з впровадження системи муніципального енергетичного менеджменту та після проведення інвентаризації будівель бюджетної сфери громади, допомагає провести аналіз споживання ними енергетичних ресурсів.

В 2021 році отримав грантову підтримку проєкт «Фелт-майстерня декоративно-прикладного мистецтва «Мій теплий СВІТ» від БО «Фонд родини Нечитайло», підготовлений спільно з комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр».  Ним передбачається створення творчого інклюзивного простору для дітей з інвалідністю та з особливими потребами. Загальний бюджет 200 тис.грн., кошти місцевого бюджету – 50 тис.грн. Вже на днях розпочнуться ремонтні роботи у відведених кабінетах закладу.

З 2020 року відділом проведено організаційну роботу з впровадження та проведення в громаді конкурсу «Бюджет участі». У 2021 році продовжується робота в цьому напрямку: реалізуються проєкти-переможці минулого року та розпочалась діяльність з проведення цьогорічного конкурсу.

В процесі своєї діяльності відділом напрацьовано базу проєктів, які можуть бути використані для подання заявок на різні конкурси та грантові програми для вирішення нагальних проблем нашої громади.