ПРО ПЕРЕВІРКИ ЦІЛЬОВОГО ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 623 контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, здійснюється центрами соціальних служб шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей. Список осіб, яким призначена допомога був  направлений  суб’єктом соціальної роботи (управління соціального захисту населення Черкаської райдержадміністрації) до  КЗ «Центр соціальних служб» Чигиринської міської ради .

Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, фахівцями  КЗ «Центр соціальних служб» складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється  наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. У разі коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини) сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями центру. 

З початку року від суб’єкта соціальної роботи надійшли відомості щодо  27  осіб, які проживають на території Чигиринської територіальної громади у яких вибірково  зроблено обстеження за цільовим використанням допомоги сім’ям з дітьми.  В цілому, в обстежених сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням.

Під час відвідування сімей проведено бесіди щодо ведення здорового способу життя; недопущення бездоглядності дітей та вчинення насильства над ними; профілактики травматизму у побуті; сумлінного виконання батьківських обов’язків по догляду та вихованню дітей, а також відповідальності за їх життя та здоров’я. Надано соціальні послуги консультування та соціальної профілактики. 

За січень – квітень ц.р. фахівцями із соціальної роботи  КЗ «Центр соціальних служб» Чигиринської міської ради з 27  сімей здійснено 18 перевірок  вибіркових  обстежень сімей з метою контролю за цільовим використанням допомоги сім’ям з дітьми.

За підсумками перевірок фахівцями соціальної роботи фактів нецільового використання коштів не виявлено.

В подальшому перевірки будуть проводитися і надалі відповідно до плану роботи Центру.