Встановлено солідарне партнерство між Чигирином та Майєном

9 вересня 2023 в місті Майєн відбулося урочисте підписання Угоди про солідарне партнерство та співробітництво між Чигиринською міською територіальною громадою та муніципалітетом міста Майєн (Німеччина). Від громад угоду підписали міський голова Віктор Харченко та обербургомістр Dirk Meid.
 
В угоді йдеться, що громади-партнери докладатимуть зусилля задля розбудови взаємних відносин у сфері соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, туризму, молоді та спорту, комунального господарства, екології і енергоефективності, спільно братимуть участь у програмах і проєктах, що стосуються їх сталого розвитку.
Програма візиту була насиченою, різноплановою. Делегація ознайомилась з роботою системи водопостачання та очисних споруд, відвідала пожежну частину міста Майєн, де використовуються новітні механізми, техніка та обладнання для пожежогасіння. Захоплюючою була екскурсія до музею «Еifelmuseum», в ході якої домовилися про взаємний обмін експонатами.
 
Цими днями в місті проходив 72-й Фестиваль «Камінь і замок», в рамках якого відвідали богослужіння у церкві St. Clemenskirche. А в неділю на центральній ринковій площі міста Майєна Dirk Meid представив гостям фестивалю делегацію від Чигиринської громади: «Ми живемо тут, як і раніше спокійно, а люди в Україні переживають важкі часи через війну». До виступу було запрошено Віктора Харченка, який подякував Німеччині за постійну підтримку нашої країни та зазначив, що Україна обов’язково переможе, відстоїть свою незалежність та захистить Європу від російської агресії. Всі присутні на фестивалі довго аплодували стоячи, чим виразили підтримку та єдність з народом України.
Вдячні за теплий прийом меру міста Майєн Dirk Meid, керівнику відділу маркетингу, туризму та культури Uwe Hoffmann, його помічниці Julia Judt,перекладачці родом з України, яка вже протягом 20 років мешкає в Німеччині, Viktoria Nolte.
 
Окрема подяка за благодійну допомогу – апарат ультразвукової діагностики, переданий лікарем Helmut R. Sondermann закладу охорони здоров’я громади та 5000 упаковок таблеток, придбаних Спілкою «Eine-Welt-Verein e. V» для військовослужбовців, які боронять Україну. Також для забезпечення енергонезалежності Чигиринської громади, до кінця року наші партнери планують передати три генератори.
 
Переконані, що об’єднуючи зусилля, ресурси та досвід, легше протистояти сьогоднішнім глобальним викликам та конфліктам.
 
Дякуємо за допомогу в налагодженні міжнародної співпраці Cities4Cities United4Ukraine, яка відбулася за сприяння Martha Suprun,Світлана Крижанівська Блінова,Остап Процик.
 
Офіційний візит делегації Чигиринської громади відбувся за запрошенням муніципалітету міста Майєн та організаційної і фінансової підтримки Сервісної служби «Міста в Єдиному Світі»(SKEW), в рамках проєкту «Муніципальні партнерства з Україною», координатор Engagement Global Artem Sadomov.