Вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня наша країна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Днем ліквідатора називають його ветерани.
Саме силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.
Тож сьогодні ми глибоко вдячні усім ліквідаторам, які 36 років тому, не покладаючи рук, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби обмежити біду, зупинити розбурхану стихію некерованої ядерної реакції.
Низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч. Серед тих, які боролися зі страшним лихом було чимало наших земляків. Вони зробили все, що від них залежало, і цим врятували життя мільйонів громадян. Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом.
Земляків-чорнобильців привітав Віктор Харченко – міський голова Чигиринської громади, разом із членами Чигиринської районної ГО «Союз Чорнобиль України» поклали квіти до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять героїв-рятівників.
Подвиг ліквідаторів і через роки безцінний. Життя продовжується. Війна вносить свої корективи. Ми знову вистоїмо, цього разу з вірою у ПЕРЕМОГУ.