Вшановано пам’ять визволителів Чигиринщини від фашистських загарбників

12 грудня 1943 року Чигирин визволено від нацистських окупантів частинами 4-ої гвардійської армії 2-го Українського фронту.

Окупація Чигиринщини гітлерівцями тривала з початку серпня 1941 до середини грудня 1943 року. Загарбники встановили на Чигиринщині жорстокий режим терору і насильства. Окупанти, які 7 серпня 1941 року захопили місто Чигирин, в роки окупації його майже повністю зруйнували. Вони замучили і розстріляли в Чигиринському районі близько двох тисяч мирних жителів. Більше 1100 людей, а це передусім юнаки та дівчата, було вивезено на примусові роботи до Німеччини.

Весь час окупації у районі активно діяв партизанський та підпільний рух. Форми і методи боротьби різноманітні: диверсії, виведення з ладу ворожих комунікацій, налагодження підпільних зв’язків, надання допомоги пораненим, саботування виїзду до Німеччини на примусові роботи.

За героїзм і відвагу, проявлену у роки війни 1941-1945 років, орденами і медалями нагороджено близько 5 тисяч воїнів Чигиринського району. З фронту не повернулися 6149 воїнів Чигиринщини.

Міський голова Віктор Харченко, голова райдержадміністрації Сергій Чередніченко, секретар міської ради Віталій Шпичак та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергій Брайченко  вшанували пам’ять героїв, поклали квіти до Обеліска Слави та Братської могили.