Відбулося засідання постійної комісії Чигиринської міської ради з питань бюджету, соціально-економічного та інвестиційного розвитку

У 2021 році відбулось 9 засідань клубу «В колі друзів» та 6 тренінгів для осіб з інвалідністю в Чигиринській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості. На дані заходи постійно запрошуються соціальні партнери служби зайнятості.

В рамках проведення заходів до Міжнародного дня людей з інвалідністю 01 та 02 грудня відбулись заходи  для 20 безробітних в приміщенні Чигиринської районної філії за участю директора Філії Світлани Коршунової,   начальника відділу обслуговування громадян №11 (сервісного центру) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області Оксани Філоненко, завідувача сектору соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації № 6 з віддаленим місцем в м.Чигирин Валентини Бессонової, директора фінансового ВТФ «Вікторія» Вікторії Степаненко.

 На даних  заходах мова йшла про легальну зайнятість, різницю між офіційним та неофіційним працевлаштуванням, а також про їх наслідки і їх вплив на майбутню пенсію, про призначення та виплату соціальної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, призначення компенсації за надані соціальні послуги, про створення умов для безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціальної інфраструктури, направлення інвалідів до реабілітаційних установ та навчальних закладів системи соціального захисту населення.

Вікторія Степаненко презентувала додаткові пропозиції їхньої організації для вказаної категорії осіб, а саме – виконання  надомної роботи, відкриття додаткових робочих місць у селах: Головківка, Тіньки, Іванівка, Рацеве.

В ході дискусії, учасники прийшли до висновку, що головним є створення робочих місць для людей із інвалідністю – питання, яке потребує першочергового вирішення, адже розміру пенсії чи соціальної допомоги недостатньо для гідного існування людини в суспільстві і, як наслідок, це не дає змоги почувати себе повноцінним членом суспільства. 

Світлана Коршунова відмітила: «Проведення таких спільних заходів з соціальними партнерами стало доброю традицією, адже у зареєстрованих безробітних виникає досить багато питань, які потребують фахового консультування. Надання якісних послуг для людей, які на рівних не можуть конкурувати на ринку праці, було і залишається пріоритетним завданням служби зайнятості».