В Чигирині вшанували пам’ть жертв Другої світової війни

22 червня – день, оповитий гірким полиновим смутком, який не вщухає через десятиріччя. В цей день в далекому 1941 році Україна перегорнула одну з найтрагічніших сторінок своєї історії: Друга світова війна, яка вже котила вогняний смерч Європою, нагло і віроломно увірвалась і  в нашу країну.  Україна першою відчула на собі смертоносний натиск ворога. Перші бомбардування, перші порушені кордони, перші втрати.

Далі був морок окупації і криваві бинти фронтових доріг.

За роки окупації в Чигиринщині від рук гітлерівців загинули 2 тисячі осіб, 1161 людину вивезли до Німеччини, 475 земляків-чигиринців загинули на фронтах Другої світової. На теренах нашого краю болючими знаками втрат нагадують про війну 23 братські могили.

Кожна родина Чигиринської об’єднаної територіальної громади живе пам’яттю про роки війни, від діда-прадіда передаючи нащадкам спогади про подвиги наших земляків та болючі втрати.

Цю скорботну дату в Чигирині, не перериваючи традицій і в нинішньому році відзначили вшануванням пам’яті жертв Другої світової війни. Від імені Чигиринської об’єднаної територіальної громади до підніжжя Обеліска Слави поклали квіти Чигиринський міський голова Віктор Харченко, секретар міської ради Ростислав Ременюк разом з головою Чигиринської районної адміністрації Сергієм Чередніченком, головою районної ради Валентиною Алєксєєвець, заступником голови райради Валерієм Невгоденком. В скорботній хвилині мовчання разом з ними схилили голови і містяни – ветерани та діти війни.

Болючі спогади тих, кого зачепила чорним крилом війни минула, тривога і біль за пожарища війни, яка нині палає на Сході України об’єднали серця усіх присутніх в єдиному меседжі: – Вічна пам’ять загиблим. Слава живим героям. Пам’ятаймо минуле в ім’я прийдешнього.