Участь громади в роботі Школи розвитку учнівського самоврядування

На базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» в онлайн-режимі проходять засідання Школи розвитку учнівського самоврядування. Лідери молодіжних організацій територіальних громад області проводять онлайн-навчання для своїх колег за участі керівників ОМС.
Сьогодні заключну зустріч проводила лідер Чигиринської молодіжної організації MO Sunrise Дряпак Дарія.
На початку заходу міський голова Віктор Харченко розповів про організацію молодіжної роботи в громаді, співпрацю з молоддю та сприяння влади втіленню молодіжних ініціатив, адже саме молодь є рушієм розвитку громади.
Участь також приймали заступник міського голови Валентина Алєксєєвець та начальник відділу ОКТМС Віталій Синяков.
Міський голова зазначив, що молоді активісти мають свідому позицію, завжди вносять нові креативні ідеї стосовно розвитку нашої громади. Далі пряма мова:
Від них ми отримуємо нові та креативні ідеї стосовно бачення розвитку нашої громади.
До організації молодіжної роботи в громаді ми підійшли системно:
❇️ в Стратегію громади включили завдання щодо розвитку молодіжного руху;
❇️ призначили відповідальну особу за молодіжну роботу;
❇️ створили молодіжну раду.
Також представники молоді ввійшли до складу:
комітету з управління впровадженням Стратегії розвитку громади та координаційної ради з питань впровадження і функціонування Бюджету участі.
У нашій громаді діє програма підтримки обдарованої молоді, яка передбачає фінансування на проведення олімпіад, конкурсів, інтелектуальних iгop, фестивалів, зустрічей, свят, змагань, організацію роботи з патріотичного виховання, виплату винагород та заохочень обдарованій молоді.
Для забезпечення змістовного та якісного дозвілля молоді в м.Чигирині та с.Тіньки відкриті Молодіжні простори. Для їх функціонування ми виділили приміщення в закладах культури. Молодіжний актив та місцеві волонтери провели їх ремонти та облаштування. Тут проходять тренінги, майстер-класи, семінари, інтелектуальні ігри, мовні клуби, підготовка проєктних заявок на конкурси та перегляд кінофільмів. Такі заходи об’єднують молодь, сприяють формуванню майбутніх лідерів та громадських активістів. Ми охоче йдемо на діалог з молоддю та сприяємо втіленню молодіжних ініціатив, всебічно підтримуємо функціонування просторів. Так з бюджету громади було забезпечено:
– співфінансування в сумі 30 тис.грн для відкриття молодіжного простору в селі Тіньки, на який молодь отримала грант в сумі 140 тис.грн.;
– придбання обладнання для мобільного кінотеатру на суму близько 100 тис.грн. згідно проєкту підготовленого членами Молодіжного парламенту та реалізованого в рамках Бюджету участі.
Наші молоді активісти мають свідому екологічну позицію. Вони постійно долучаються до заходів з благоустрою парків, зон відпочинку, висадки дерев та квітів.
Слід відзначити вагому участь молодих людей в проєкті «Епідемія Добра», який реалізовано спільно з Благодійною організацією «Фонд розвитку Чигиринщини» за рахунок гранту від ЮЛІД з Європою. В цьому проєкті, ми побачили, як злагоджено і ефективно може працювати молодь, громадськість та влада. Молоді активісти проводили акції по збору продуктів харчування та засобів гігієни в магазинах, формували набори “Торба ДОБРА”.
Волонтерам активно допомагали працівники соціального захисту громади, які знають потреби людей на місцях, особливо у сільській місцевості. Також громада надавала транспорт для волонтерів і соціальних працівників, які розвозили допомогу .
Паралельно в соціальній майстерні на базі
Чигиринський ліцей номер два учні шили захисні маски та еко-торби.
На Чигиринщині й раніше волонтерський рух був активним, але з початком війни громада ще більше згуртувалася. І наша молодь також не стояла осторонь. Вони активно долучались до плетіння маскувальних сіток, виготовлення окопних свічок для Збройних сил України, вели інформаційно-роз’яснювальну роботу в соціальних мережах.
В грудні 2022 року проведено благодійний Ярмарок за участю учнівської молоді міста. На потреби ЗСУ зібрано 20500 грн, також організовано Поштову скриньку для військовослужбовців «З любов’ю та вдячністю від дітей Чигиринщини».
 
Ми постійно дослухаємося до пропозицій молоді та раді проводити неформальні зустрічі з активістами.