У виконавчому комітеті міської ради проведено нараду з питань дотримання вимог законодавства у сфері земельних відносин

Про дотримання вимог законодавства України у сфері земельних відносин сьогодні йшлося на нараді під головуванням заступника міського голови Сергія Брайченка.
Заслухали інформацію працівників відділу житлово-комунального господарства щодо дійсного стану нарахування та сплати орендної плати згідно договорів оренди землі, які були укладені із колишніми районними державними адміністраціями, органами держгеокадастру, сільськими радами.
📌Відповідно до рішення від 05.07.2021 №551-10/VIII «Про місцеві податки та збори», яке набрало чинності 1 січня 2022 року, міською радою встановлено ставки орендної плати. Зокрема, за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення з видом використання угідь – рілля, встановлено орендну ставку 12 %. До 01.01.2022 ставки орендної плати за викоритсання земель комунальної власності діяли у значно нижчих відсотках, що порушувало інтереси Чигиринської міської ради у частині наповнення бюджету громади.
Крім того в ході наради були обговорені проблемні питання, що виникають під час проведення реєстрації договорів (заміни сторони орендодавця), сплати орендної плати за землі комунальної власності територіальної громади.
У зв’язку з виявленням невідповідностей в земельно-обліковій документації та наявних договорах оренди, з метою забезпечення дотримання вимог земельного, природоохоронного та податкового законодавства, вирішили направити листи землекористувачам (орендарям) земельних ділянок з вимогою привести власні договори оренди землі у відповідність до норм чинного законодавства та нормативних актів Чигиринської міської ради. Для здійснення роботи з орендарями вирішили винести на розгляд виконавчого комітету міської ради питання створення комісії з перевірки договорів оренди земель комунальної власності на відповідність чинному законодавству.