Тренінг для безробітних спільно з соціальними партнерамипровели в Чигиринській районній філії

Нещодавно фахівці Чигиринської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості провели тренінг для безробітних осіб старше 45 років за участю начальника відділу обслуговування громадян №11 (сервісного центру) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області Оксани Філоненко.

Відкрила захід директор Філії Світлана Коршунова, яка відмітила, що проведення таких спільних заходів стало доброю традицією, адже у зареєстрованих безробітних виникає досить багато питань, які потребують фахового консультування.

На даному  заході мова йшла про легальну зайнятість, різницю між офіційним та неофіційним працевлаштуванням, а також про їх наслідки і їх вплив на майбутню пенсію, про електронні лікарняні та їх зручність.

Оксана Анатоліївна наголосила, що наймані працівники повинні відстоювати свої права, щодо офіційного оформлення трудових відносин, сплати страхових внесків з усієї суми отриманого заробітку та періодично зазначені дані перевіряти, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України. Проводили практичне обрахування пенсій та робили висновки про важливість розміру заробітної плати та страхового стажу для майбутньої пенсії.

Другий етап семінару провела фахівець з профорієнтації Лариса Порожня, безробітні стали учасниками різнопланових профорієнтаційних активностей.

Під час спілкування надійшло чимало запитань від присутніх, на які вони отримали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення.