Святкування Дня народження України в Чигиринській громаді

24 серпня Україна відзначила свій 30-й День народження. З нагоди найзнаменнішого державного свята в Чигиринській міській територіальній громаді відбулися урочисті заходи – на центральній площі міста Чигирина святкували всією громадою.

Від імені депутатського корпусу, членів виконавчого комітету та від себе особисто зі світлим святом Української Державності чигиринців вітав міський голова Віктор Харченко, бажаючи всім міцного здоров’я, добробуту, благополуччя і процвітання, здійснення мрій та сподівань.

Традиційно приємним моментом урочистостей стало нагородження. За особисту мужність, високий професіоналізм, зразкове виконання військового обов’язку, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України міський голова вручив пам’ятні медалі «30 років незалежності України» 10 учасникам антитерористичної операції та операції об’єднаних сил. Крім того, Віктор Харченко вручив посвідчення «Матері-героїні» та пам’ятні подарунки двом багатодітним матерям, Грамоти обласної державної адміністрації – колективу громадської організації «Ветерани АТО м. Чигирин та Чигиринського району» та колективу благодійної організації «Волонтери Чигирина», Почесні грамоти міської ради – кращим професіоналам своєї справи.

Подальша програма свята була цікавою та різноманітною, а свої вітання глядачам дарували найкращі аматори сцени територіальної громади.

З нагоди відзначення Дня Незалежності України та з метою примноження і збереження українських традицій, популяризації образу українського фольклору та пропаганди сучасних видів мистецтва в проведено  конкурс «Пані пікнік-2021». Його учасники мали можливість показати мистецтво створення образу панянки, оформлення та оригінальність кошику для пікніку, капелюшку для Пані пікнік.

За ініціативи відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Чигиринської міської ради, вперше організовано та проведено фестиваль  борщу «Ласкаво просимо або Гостинне подвір’я». У майстерності приготування національних страв змагалися старостинські округи громади та Центр культури, дозвілля та спорту міської ради. Команди презентували й інші страви, як самостійні так і ті, що доповнювали смак борщу та здійснювати ярмаркування ними, щоб всі бажаючі могли посмакувати стравами української кухні.

Серед святкових заходів в цей день на центральній площі міста також встановлено рекорд «Килим Єдності», який буде занесено до рекордів Чигиринщини.

Для найменших жителів громади захопливими були  розваги на батуті та надувних гірках. Дітлахи смакували солодкою ватою та попкорном.  

Неперевершена атмосфера свята захопила всіх присутніх, даруючи  позитивний настрій, радість на позитив, який  залишиться в спогадах на цілий рік.