«Моя податкова» – новий мобільний застосунок від ДПС доступний громадянам та може бути завантажений на телефони як на платформі Android, так і iOS.
Це простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби громадянами, а також сплати податків з використанням запропонованих платіжних систем.
Розділ «Мої дані» мобільного застосунку містить інформацію про:
-адресу реєстрації та фактичне місце проживання;
-об’єкти оподаткування;
-обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР).
Розділ «Реєстри» мобільного застосунку надає можливість здійснити:
-пошук фіскального чека;
-пошук марки акцизного податку;
-переглянути дані реєстру платників ПДВ;
-переглянути дані реєстру страхувальників;
-переглянути дані реєстру платників єдиного податку.
У розділі «Послуги» мобільного застосунку можна здійснити:
-направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів;
-подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка);
-переглянути інформацію про стан рахунків з бюджетом та сплатити податки.
У розділі «Повідомлення» мобільного застосунку користувач може переглянути:
-квитанції;
-відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків;
-інформація з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору;
-листи контролюючого органу;
-інші повідомлення контролюючого органу.
Шановні платники! У разі виникнення будь-яких запитань щодо роботи застосунку та наявності пропозицій щодо вдосконалення сервісів, їх можна надіслати за адресою infotax@tax.gov.ua або звернутися за телефоном 0 800 501 007.
РРО/ПРРО: про готівкові розрахунки та адмінвідповідальність
Інформуємо в межах порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій про таке:
– яка адміністративна відповідальність передбачена до ФОП та посадових осіб ЮО за перевищення граничної суми готівкових розрахунків?
Порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів – тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу – підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Водночас дія, передбачена частиною першою цієї статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Підстава цьому: ст. 163 прим. 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями.
– в які строки суб’єкт господарювання може бути притягнутий до адміністративної відповідальності у разі порушення проведення готівкових розрахунків за товари (послуги)?
За порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) адміністративне стягнення може бути накладено контролюючим органом на посадових осіб юридичної особи (головного бухгалтера, директора) та фізичних осіб – підприємців не пізніше ніж через два місяці з дня вчинення правопорушення. А у випадку триваючого правопорушення – два місяці з дня його виявлення.
У разі відмови в порушенні кримінальної справи або її закриття адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше ніж через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або її закриття.
Згідно з п. 111.1 ст. 111 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується, зокрема адміністративна відповідальність.
Відповідно до частини першої ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями (Кодекс) адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження (частина сьома ст. 38 Кодексу).
Статтею 234 прим. 2 Кодексу передбачено, що податкові органи розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані, зокрема з порушенням порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги) (ст. 163 прим. 15 Кодексу).
За інформацією Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу