Міська рада виділила кошти на виплату зарплати соціальним працівникам Терцентру, які обслуговують на дому одиноких пенсіонерів Чигиринської ОТГ

Глибока старість – то не лише павутинки зморшок біля очей та вузлуваті мозолі  на натружених долонях. Зазвичай людей похилого віку  турбують хвороби, часто вони мають обмежену рухову активність. Та найболючіше  ранить самота, коли людина самостійно вже не може себе обслуговувати, а поруч немає кому допомогти.

Щодо таких людей в Чигиринщині вже давно вибудовувалась чітка система опіки над їх поважною старістю. Чигиринський Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), крім турботи про життя і побут 42-ох стареньких, котрі перебувають тут в стаціонарі, має під своєю опікою ще 560 осіб, які потребують соціальної допомоги вдома. З них 255 одиноких стареньких обслуговуються соціальними 24-ма робітниками на території Чигиринської об’єднаної територіальної громади.

Нині в період фінансової скрути постали труднощі у фінансуванні виплати їм заробітної плати, які нині частково лягли на плечі бюджету ОТГ. Загроза ліквідації відповідної служби в населених пунктах, що об’єднались навколо Чигирина привели в розпач стареньких, котрі потребують додаткової турботи. Вони слізно переймались тим, що тепер можуть залишитись наодинці самі з собою і «ніхто їм ні води не принесе, ні хліба не подасть, ні добрим словом не обмовиться»…

Пошук виходу з ситуації тривав не один день і болісні переживання турбували не лише дідусів та бабусь, а й керівництво Чигиринської ОТГ. 23 червня відбулось засідання бюджетної комісії Чигиринської міської ради. Байдужим не залишався ніхто, тож в її роботі крім членів комісії та керівництва міської ради, участь в якій взяли участь і голова Чигиринської РДА Сергій Чередніченко та голова Чигиринської районної ради Валентина Алєксєєвець, і  представники Терцентру. В ході розгляду питання про фінансування та утримання цієї установи, як єдиного надавача соціальних послуг було погоджено зміни до бюджету Чигиринської ОТГ, щодо виділення 300 тисяч гривень в частині фінансування  виплати заробітної плати соціальним робітникам, котрі обслуговують одиноких пенсіонерів в населених пунктах об’єднаної територіальної громади. Про це було прийняте рішення виконавчого комітету міської ради.  Тож їх похила старість залишається в турботливих і теплих руках.

Старенькі щиро вдячні керівництву ОТГ, депутатам та членам виконкому міської ради  за відповідальне ставлення про них, як найвразливішу верству нашої громади.