Кластерний підхід до розвитку бізнесу та територій

Що таке кластер, які успішні кейси бізнес-кластерів, принципи їх роботи – ці питання розглянуті 25 липня 2023 року на черговому тренінгу, що пройшов в м.Чигирин в рамках проєкту «Підвищення стійкості МСП Тясминських громад Черкащини». Навчання проводив тренер-консультант Микола Макуха. Захід зорієнтований на спільне навчання осіб, які мають намір відкрити власну справу, діючих підприємців, представників громадських організацій та влади. Учасники проаналізували який потенціал  має громада для формування бізнес кластерів та розібрали формування кластеру на прикладі сільського туризму. Теорія поєднувалась з практичними завданнями, учасники працювали в групах, обмінювались думками, дискутували про те як об’єднання бізнесу може сприяти взаємному розвитку бізнесу та громади.

___________________________________________________________________

Програма міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства. Детальніше: www.eu4business.org.ua