Фонд енергоефективності спрощує умови участі у програмі «Енергодім»

Фонд енергоефективності планує запровадити поетапну виплату ґрантів для всіх проєктів Фонду за пакетом «Легкий». Це дозволить зменшити фінансове навантаження на ОСББ, особливо на перших етапах реалізації проєктів програми «Енергодім».

«Фонд енергоефективності здатен та повинен реалізовувати передові та найскладніші проекти з комплексної модернізації житлових будинків в Україні, забезпечуючи найвищі показники скорочення обсягів споживання енергоресурсів на 40% і більше», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час шостого засідання Координаційної ради донорів Фонду енергоефективності.

За словами Міністра, для більш ефективної реалізації проєктів, Мінрегіон запропонував Раді донорів Фонду енергоефективності розширити пакет «Легкий» заходами з теплоізоляції дахового перекриття, підвалу, зовнішніх стін цоколя, а також заміни віконних блоків.

Пакет «Легкий» більш доступний за заходами та у декілька разів дешевший за пакет «Комплексний». Отже такі зміни підвищать інтерес ОСББ до співпраці з Фондом енергоефективності. До того ж, з 2021 року програма «теплих кредитів» буде поширюватися виключно на підтримку індивідуальних домогосподарств, що теж має підвищити зацікавленість ОСББ до роботи з Фондом.

Наразі статутний капітал Фонду складає понад 2,7 млрд гривень. Станом на 8 грудня 2020 року  Фонд енергоефективності отримав 282 заявки від ОСББ на участь в програмі «Енергодім». За попередніми підрахунками, загальна вартість цих проектів складає 1,9 млрд грн, з яких ґрантова частина — близько 1,35 млрд грн.

Нагадаємо, що програма «Енергодім» передбачає  надання ґрантів для ОСББ з часткового відшкодування витрат на заходи з енергетичної ефективності у багатоквартирному будинку. Програма передбачає два пакети заходів «Легкий» та «Комплексний», які відрізняються між собою обсягом робіт з енергетичної ефективності у будинку.