День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 35-а річниця виведення військ з Афганістану.

Афганська війна продовжувалася з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. З 620 тисяч військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч – громадяни України.

По-різному склалися долі колишніх афганців. Але, де б вони не були і ким би вони не стали, назавжди залишаться в їхній пам’яті дороги обпаленої полум’ям бойової юності. Завжди вони будуть нести в своїх серцях світлий спомин про бойових побратимів, які повернулися на рідну землю «чорними тюльпанами». В тій війні загинули 2 572 наших співвітчизники.

Сьогодні багато тих, хто пройшов Афганістан, використовуючи свій бойовий досвід, боронять рідну землю від російської навали, беруть активну участь в організації оборони держави. Нажаль, є серед них і ті, хто навіки поповнив ряди небесного війська.  

В цей день представники міської ради, Чигиринської Спілки ветеранів Афганістану поклали квіти до Обеліска Слави та пам’ятного знаку воїнам-афганцям, відвідали могили побратимів.

Це наша історія і ми повинні пам’ятати її, шанувати високу ціну свободи, прагнути до миру, спокою та добробуту.