День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32 річниця виведення військ з Афганістану

15 лютого 2021 року в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 32-а річниця виведення колишніх радянських військ з республіки Афганістан. В Україні цей день офіційно відзначається відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2004 року № 180/2004.

Довгих десять років трагічна війна в Афганістані викликала в свідомості людей біль і смуток за понівечені долі наших воїнів. Війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Не дивлячись ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця. Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими.

Уже дома, від ран, хвороб і самогубств померли більше 4 тисяч українських «афганців». Всього, з 1979 року в Афганістані загинуло понад 14 тисяч радянських солдат, більше 30 тисяч були поранені; з афганського боку втрати були ще жахливіші — біля 1.5 мільйона загиблих і майже 5 мільйонів біженців, що знайшли притулок в сусідніх Пакистані та Ірані.

Вшановуючи всіх учасників тієї, вже далекої війни і засвідчуючи свою глибоку шану та повагу їхній мужності та самовідданій праці, цього дня керівники міської територіальної громади,  воїни – інтернаціоналісти та молодь міста поклали квіти до символічного пам’ятника при Чигиринському ОЗЗСО. Також міський голова Віктор Харченко спільно із з  головою організації ветеранів Афганістану Олександром Алєксєєвцем поклали квіти до меморіальної дошки пам’яті учасника афганської війни, старшого лейтенанта, випускника школи Миколи Ворони.

Представники влади, воїни – інтернаціоналісти поклали квіти і до Обеліска Слави, пам’ятних знаків Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів Операції Об’єднаних сил.

Вічна пам’ять загиблим та співчуття родинам, які втратили своїх близьких.