Аби  зберегти водопостачання у громаді, в Чигиринській ТГ на кілька гривень підняли ціни на воду

У середньому, місячна плата за послуги КП «Чигирин» із централізованого водопостачання та водовідведення зросте на 5 гривень. Говорити про нові  тарифи комунальників змусило здороження вартості їх основних складників від вартості паливно-мастильних матеріалів до тарифів на енергоносії (у 2018 році вартість 1 кВт електроенергії складала 1,8535 грн, а з січня 2021 року вона зросла до  2,4501 грн).    

Крім того, до тарифу заклали можливість оновлення очисних споруд та переоснащення джерел водопостачання – щоб подавати мешканцям громади чистішу воду. Ці можливості закладено до так званої інвестиційної складової тарифу на централізоване водовідведення і водопостачання. Цьогоріч КП «Чигирин» планує виготовлення проектної документації на реконструкцію очисних споруд (щоб уже  наступного року провести їх модернізацію), та переоснащення джерел водопостачання (до літа заплановано оновити обладнання свердловин). Останні оновлення у цій сфері (модернізація водозабору) проводились аж 6 років тому.  – Впродовж 3 років, виконавчим комітетом Чигиринської міської ради не змінювались та не коригувались тарифи на комунальні послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. При цьому, усі складові тарифу потроху зростали, а КП «Чигирин»  необхідно  було забезпечувати послуги мешканцям громади, сплату зарплат працівникам та податків –  до бюджету, – констатує в. о. директора КП “Чигирин” Микола Мельник. – Щоб система комунального господарства громади могла нормально функціонувати, тариф на комунальні послуги має покривати основні витрати, які несе надавач комунальних послуг.Таким чином, необхідно було вирівняти тарифи до реального, економічно обґрунтованого рівня. Хочу зазначити, що нові  тарифи враховують більше інтереси споживачів, ніж підприємства – і не компенсують усіх витрат для забезпечення централізованого водопостачання та  водовідведення.

Тому на черговій сесії міської ради планують розглянути питання безперебійного функціонування КП «Чигирин» і  виділення підприємству 150 тис грн.  – для оплати за спожиту електроенергію.