Для багатьох шукачів роботи співбесіда, свого роду, стресова ситуація. А у зв’язку з воєнними діями та повітряними тривогами – розмова з роботодавцем ускладнюється.
Тож, пропонуємо декілька рекомендацій, як підготуватися до різних видів співбесід у нинішній ситуації:
1.Телефонна співбесіда.
Наразі телефонна співбесіда – можливість безпечно поспілкуватися та представити себе роботодавцю. Тож, якщо у вас планується телефонна розмова, перше, що можна зробити задля комфортної розмови – підготувати місце.
Не варто спілкуватися з роботодавцем у транспорті, або під час особистих справ, адже якісної самопрезентації не вийде. Рекомендуємо максимально включитися у розмову та заздалегідь обговорити з роботодавцем зручний для обох сторін час.
- Онлайн-співбесіда
Онлайн-співбесіда передбачає відеозв’язок, тож задля підготовки до співбесіди онлайн рекомендуємо налаштувати комп’ютер заздалегідь, потурбуватися про зовнішній вигляд, адже роботодавець буде безпосередньо бачити вас, та підготувати коротку розповідь про себе: проаналізувати свої сильні сторони, навички, професійний досвід.
- Офлайн-співбесіда
Такий формат співбесіди до початку війни був звичний і для роботодавців, і для шукачів роботи, адже це можливість познайомитись особисто, побачити місце роботи та зануритись у робочу атмосферу. Наразі, якщо ситуація дозволяє, роботодавець обирає саме такий формат співбесіди.
Тож, щоб набути впевненості у своїх силах та підготувати розповідь про себе, підготуйтеся за допомоги техніки «розмова у ліфті», суть якої полягає у тому, аби уявити себе у ліфті і розповісти про себе так, що після відкриття дверей ліфта з вами захотіли продовжити спілкування. Ваша розповідь про себе має бути стислою, але у той же час мати всю необхідну інформацію для роботодавця: освіта, досвід роботи, професіональні якості, які формують вас як спеціаліста. Роботодавцю важливо бачити впевнену людину, яка не боїться стресових ситуацій у роботі та здатна застосувати всі набуті навички.
Якщо у вас немає досвіду роботи, пропонуємо зосередитись на освіті та особистих якостях. Комунікабельність, енергійність та ініціативність – ключові моменти співбесіди, які збільшують шанс на позитивну відповідь.
Також ви маєте право задавати питання роботодавцю, цікавитись структурою компанії, адже це показник того, що ви дійсно зацікавлені у даній пропозиції роботи.
Підсумовуючи всі наші поради, можна сказати, що головне – це впевненість у власних силах та наполегливість.
Чигиринська районна філія Черкаської обласної служби зайнятості бажає Вам успіхів у працевлаштуванні, а якщо Вам потрібна допомога – звертайтесь до нас для вирішення питання працевлаштування, зокрема за допомогою рекрутингових послуг.