Внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок завдано шкоду на суму понад 3 млн. грн.


В липні 2021 року Комісією по виявленню безхазяйного рухомого та не рухомого майна на території Чигиринської міської територіальної громади встановлено самовільне захоплення земель історико-культурного призначення орієнтовною площею 47,0 га, які знаходяться в середині масивів земель, що орендує ТОВ СП «НІБУЛОН».
В ніч з 11.08.2021 року на 12.08.2021 року невідомими особами з використанням сільськогосподарської техніки та сільськогосподарських катків здійснено вирівнювання (прокат) земельних ділянок орієнтовною площею 33,0 га. На зазначених ділянках знищено посіви кукурудзи орієнтовною площею 13,2 га, посіви соняшника орієнтовною площею 19,8 га, які були описані як безгосподарне майно, згідно актів Комісії, орієнтовною вартістю 3 млн. грн.
У разі виявлення порушення земельного законодавства, що має ознаки злочину, передбачені статтею 197-1 Кримінального кодексу України, громадянин, або представник юридичної особи має звернутись до органів поліції.
Тому, з метою недопущення порушень норм діючого законодавства Чигиринською міською радою до Відділу поліцейської діяльності №2 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області направлена заява щодо порушення кримінального провадження, відповідальність за яке передбачена статтями 194, 298, 388 Кримінального Кодексу України.