ВІД МИРУ В СІМ’Ї – ДО МИРУ В КРАЇНІ!

З 25 листопада до 10 грудня 2021 року в закладах освіти громади стартувала щорічна Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства».
Мета кампанії – привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій активізують в цей період свої зусилля заради об’єднуючої мети – збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.
Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
У закладах освіти планується провести ряд заходів: інформаційні лінійки, акції, години спілкування, тренінги, благодійні акції, перегляд відеороликів.
Про підсумки проведення кампанії буде висвітлено на сайтах закладів освіти, в соціальних мережах.