Свобода – фундаментальна характеристика людського існування, це можливість вільного вибору та усвідомлення власної відповідальності за цей вибір. Герої Небесної Сотні зробили свій вибір – виборювати свободу України та гідність її народу, – віддавши за нього життя. Саме тому обов’язок кожного українця – зберегти свободу та зберегти пам’ять про тих, хто загинув заради неї.
Згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року в Україні щорічно 20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні.
Цей день має жалобний характер, оскільки пов’язаний із трагічними подіями масової загибелі громадян 18-20 лютого, але він покликаний вшановувати не смерть, а боротьбу за гідне та вільне життя, жертовність і відвагу.
Смерть Героїв Небесної Сотні змінила суспільну свідомість українців, актуалізувавши значущість таких понять, як право на самовизначення, на гідність, свободу, суверенність держави, європейський вибір.
До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідань, освіти, віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв Назарію Войтовичу було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – троє жінок: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.
З метою вшанування Героїв Небесної сотні та збереження пам’яті про учасників і події Революції Гідності було створено Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. Її створення стало важливим кроком у формуванні політики національної пам’яті, яка спрямована на збереження інформації про боротьбу за права та свободи людини в новітній історії України та розкриття особливостей цієї боротьби.
Основне завдання заходів – не перетворити пам’ять про Героїв на пасивне згадування, а спонукати суспільство до осмислення та усвідомлення власної відповідальності за країну.