В партнерстві з Чигиринською міською радою НІКЗ “Чигирин” відкрили інтерактивний пішохідний туристичний маршрут

19 червня в Національному історико-культурному заповіднику «Чигирин» відбулася презентація інтерактивного пішохідного туристичного маршруту «Чигирин. Прогулянки старим містом».

Цей унікальний проєкт, що реалізується в рамках міні-грантової програми ReHERIT: «Спільна відповідальність за спільну спадщину» за фінансового сприяння Європейського Союзу та Благодійним фондом соціального розвитку  НІКЗ «Чигирин» і в партнерстві з Чигиринською міською радою.

В презентації проєкту взяли участь секретар Чигиринської міської ради Ростислав Ременюк та начальник відділу соціально-економічного розвитку та інвестицій Чигиринської міської ради Олена Яковенко, представники медіа.

Представляючи проєкт, його ініціатор і натхненник Яніна Діденко розповіла, що в результаті його реалізації в Чигирині створено інтерактивний пішохідний туристичний маршрут центром нашого древнього міста. По ходу маршруту за сприяння Чигиринської міської ради було встановлено 10 інформаційних щитів (виконавець робіт КП «ЄРЦ»). Щити обладнані унікальними зображеннями краєвидів старого Чигирина початку ХХ сторіччя з раритетної колекції світлин чигиринського єврея-фотографа Міхаеля Сквирського.

В своєму виступі під час презентації проєкту «Чигирин. Прогулянка старим містом» секретар Чигиринської міської ради Ростислав Ременюк зазначив: – Як партнерська організація ми виконали роботи по встановленню інформаційних щитів. В результаті реалізації проєкту створено новий туристичний маршрут, який включає в себе 10 інформаційних стендів в межах історичного центру міста.

Цікаво що ці місця позначають знакові куточки міста, які залишаються важливими, як для чигиринців, так і для гостей міста: Замкова гора – місце історичної пам’яті, відпочинку і проведення заходів, міст через Тясмин, базар, Повітова управа – 100 років тому – головна адміністративна установа, сьогодні – музейний комплекс, церкви, центральні вулиці міста.

Ростислав Ременюк подякував усім причетним до реалізації проєкту та запросив познайомитись із новим туристичним маршрутом тих, хто любить Чигирин, живе в ньому, хоче пізнавати його історію та будувати сьогодення.