Україна – Німеччина. Дружба та співпраця

Започатковуємо проєктне партнерство між Маєн та Чигирином.
 
В рамках майбутньої співпраці Чигиринської міської територіальної громади з містом Маєн в Німеччині відбулась перша зустріч та знайомство Віктор Харченко – міський голова Чигиринської громади з мером міста Маєн Дірк Мейд.
 
Під час онлайн-зустрічі мери міст обмінялися короткими презентаціями про громади.
 
 “Чигиринщина – це край унікальної історичної спадщини та цікавих туристичних маршрутів, столиця козацької України часів Богдана Хмельницького. З 24 лютого наша громада стала транзитною для близько 15 тисяч людей, що виїхали з зон бойових дій. В умовах війни наша громада відчула наскільки важливою є підтримка від міжнародних партнерів. І зараз ми маємо бажання налагодити партнерські відносини в напрямку розвитку туризму, освіти, культури, обмінів досвідом, посилення знань в сфері енергоефективних технологій, розвитку малого і середнього підприємництва та підтримки інтеграції внутрішнього переміщених осіб в громаду”, – зазначив міський голова Віктор Анатолійович.
 
“В місті Маєн на даний час проживає 340 біженців з України і ми б хотіли підтримувати вас та започаткувати довгострокове партнерство. Місто Маєн має партнерство з Францією, Англією, Чехією і ми будемо раді налагодити партнерство з українським містом Чигирин”, – зазначив Дірк Мейд.
 
Від німецьких партнерів презентовано проєкт «Муніципальні партнерства з Україною», який реалізується за безпосереднім дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини з метою підтримки дружніх та партнерських взаємин між територіальними громадами Німеччини та України. Сервісна служба «Міста в Єдиному Світі» (SKEW) некомерційного ТОВ «Engagement Global», у рамках реалізації проєкту надає підтримку понад 123-ом партнерським зв’язкам між територіальними громадами Німеччини та України.
 
У зустрічі також брали участь секретар міської ради Віталій Шпичак, заступниця міського голови Валентина Алєксєєвець, начальник відділу соціально-економічного розвитку та інвестицій Олена Яковенко, керівник відділу Уве Хоффман, референт культури Юлія Фельтен.
 
Результатом зустрічі стала домовленість про співпрацю.