Участь Чигиринської громади у першому із п’яти регіональних форумів «Реформа шкільного харчування»

13 серпня 2021 року міський голова Віктор Харченко прийняв участь у першому із п’яти регіональних форумів «Реформа шкільного харчування», що проводиться за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Реформування шкільного харчування, спрямоване на розбудову системи здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок і здійснюються відповідно до Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі.

Нині в Чигиринській громаді вже є успішний досвід впровадження реформи шкільного харчування у закладах освіти. Покращення матеріально-технічного оснащення харчоблоків відбулося завдяки виділеній освітній субвенції та залученню співфінансування з місцевого бюджету.

Так, у 2020 році в межах реформи шкільного харчування, що започаткована першою леді Оленою Зеленською, на придбання технологічного обладнання для їдалень двох закладів освіти – Чигиринського закладу середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 ім. Б. Хмельницького та Чигиринського навчально-виховного комплексу «спеціалізований заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 – заклад дошкільної освіти” виділено і реалізовано коштом освітньої субвенції – 442,05 тис.грн, міського бюджету – 48,6 тис.грн.

“Ця глобальна реформа, всеукраїнська реформа – про дітей і для дітей, задля здоров’я наших дітей сьогодні й задля здоров’я українців у майбутньому”, – зазначила на форумі перша леді.

Реформа шкільного харчування є невід’ємним елементом безпечного освітнього процесу, адже здоров’я дітей, у першу чергу, залежить від якості їхнього харчування. Саме тому реалізація прав здобувачів освіти на безпечне харчування дітей у закладах освіти – одна з важливих засад державної та регіональної політики. А ми рухаємося у цьому напрямі! Діти – наше майбутнє!