У Чигиринській територіальній громаді проходять функціональні навчання з цивільного захисту

З 2 серпня у Чигиринській територіальній громаді проводяться виїзні заняття в рамках функціонального навчання з питань цивільного захисту керівників органів місцевого самоврядування та їх заступників, а також осіб, відповідальних за роботу консультаційних пунктів при органах місцевого самоврядування.
 
У ході навчання завідувач Черкаських територіальних курсів ЦЗ та БЖД Юрій Дроговоз та майстер виробничого навчання Сергій Микитченко розглядають засади функціонування системи цивільного захисту громади у складі Черкаської територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ, обов’язки та повноваження сил ЦЗ, що створюються та функціонують у громадах.
 
Детально обговорюється порядок дій органів управління та сил цивільного захисту громади у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, а також проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.
Особливий акцент робиться на відпрацюванні алгоритму дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій воєнного характеру, організації оповіщення про повітряну тривогу та укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту.
 
На заняттях з функціонального навчання осіб, що відповідають за роботу консультаційних пунктів з питань цивільного захисту, розглядається перелік необхідної документації, матеріального та технічного оснащення, змістовного наповнення бази інформаційно-просвітницьких матеріалів консультаційних пунктів. З метою інформаційно-методичної підтримки слухачам надано методичні матеріали, розроблені обласним методичним кабінетом (безпеки життєдіяльності населення): варіанти організаційно-розпорядчих документів та інформаційно-довідкового куточку з питань цивільного захисту, тематичну підбірку посібників, брошур та пам’яток для навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.
 
Старший майстер виробничого навчання Інна Криворучко провела із слухачами ознайомче заняття з домедичної допомоги постраждалим. Присутнім надано алгоритм дій у випадку травм, поранень, нападів тощо. Кожен мав можливість попрактикуватися у накладанні турнікетів для зупинки кровотечі та виконанні перев’язок. Для засвоєння алгоритму серцево-легеневої реанімації учасники занять вчилися робити штучне дихання та непрямий масаж серця на тренажері-манекені для надання першої допомоги.