Стартували сходки Чигиринської міської територіальної громади

Щорічно у березні-квітні в населених пунктах Чигиринської громади проводяться загальні збори громадян за місцем проживання, які прийнято називати сходками. Саме сходки громадян забезпечують якісний діалог між владою та громадськістю. На них керівники територіальних громад, забезпечуючи прозорість та відкритість дій місцевих самоврядних органів, звітують перед жителями про проведену роботу та використання коштів місцевого бюджету за попередній рік. Разом з тим вивчається громадська думка з різноманітних питань життєдіяльності сіл для врахування в роботі та окреслення спільних дій по вирішенню тих чи інших питань.

2 березня 2021 року відбулися збори жителів сіл Тіньки та Рацеве, на яких міський голова Віктор Харченко прозвітував про економічний та соціально-культурний розвиток громади за 2020 рік та оприлюднив завдання міської ради на 2021 рік.

Керуюча справами (секретар) виконавчого комітету Лариса Іващенко інформувала про правові підстави утворення громади, порядок реорганізації сільських рад, як юридичних осіб,  про повноваження старост та працівників Центру надання адміністративних послуг міської ради в частині надання адміністративних послуг населенню та вчинення нотаріальних дій.

На загальних зборах жителів громадян виступили старости сіл з інформацією про діяльність старостатів та основні питання життєдіяльності сіл. Спеціаліст відділу соціального захисту міської ради Лідія Михно надала роз’яснення щодо механізму нарахування державних допомог, субсидій та інших виплат соціального характеру. Начальник Чигиринської державної податкової інспекції Лариса Мережко інформувала про терміни подачі декларацій про доходи,  ознайомила з умовами подання декларації в разі набуття у власність майна, вимогами до подання декларацій одноосібниками та особами, що надають платні послуги, термінами подання звернень до податкової інспекції з приводу коригування розмірів по сплаті земельного податку (у разі набуття пільги).

В свою чергу, начальник Чигиринського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) ГУ ПФУ в Черкаській області Оксана Філоненко попередила про обов’язковість офіційного оформлення працевлаштування працівників роботодавцями, що сприятиме легалізації заробітних плат та надала роз’яснення щодо індексації пенсій різним категоріям осіб пенсійного віку.

Перед жителями сіл Тіньки та Рацеве виступили також і керівники закладів охорони здоров’я Ростислав Ременюк та Ігор Огиренко, які відповіли на запитання громадян з приводу: роботи сімейних лікарів, умов підписання декларацій з сімейними лікарями, режиму роботи амбулаторій та графіків виїзних прийомів лікарів, функціонування УЗД та іншого медичного обладнання у закладі охорони здоров’я вторинного рівня, надання послуг лабораторним відділенням, умов лікування хворих на COVID (при умові наявності направлення від сімейного лікаря та при його відсутності), а також ознайомили із рівнем захворюваності на COVID серед населення громади та питанням вакцинації.

Для жителів сіл Рацеве та Тіньки, після реорганізації комунальних підприємств «Світанок-Тіньки» та «Рацеве-Богдан шляхом приєднання до КП «Чигирин», актуальним питанням є водопостачання, тому ряд питань селян були адресовані директору КП “Чигирин” Віталію Ключнику,  який інформував про стан фінансового забезпечення підприємства, рівень заборгованості населення за надані послуги з водопостачання, про обов’язковість встановлення засобів обліку води у кожному домоволодінні, умов складання договорів із абонентами, необхідність проведення робіт по технічному переоснащенню  водомереж та дав роз’яснення по вартості послуг, які надає підприємство по встановленню лічильників обліку води.

За результатами проведення зборів громадян частину порушених питань взято на контроль міського голови та виконавчого комітету.