Сказ-небезпечна хвороба

Чигиринське відділення ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»  інформує про те, що державною регіональною лабораторією Держпродспоживслужби в Черкаській області лабораторно підтверджено сказ у собаки, гостре інфекційне невиліковне захворювання, яка мешкала на території електропідстанції вул.Орбіта с.Вітове.

Джерелом інфекції цієї хвороби в даному випадку могла стати  єновитовидна собака, яка напала на домашню тварину. Два працівники електропідстанції, які доглядали за хворою твариною, госпіталізовані до Чигиринської багатопрофільної лікарні для проведення курсу профілактичних щеплень.

Фахівцями Чигиринського відділення ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» та Чигиринського відділу організації протиепізоотичних заходів Чигиринської районної державної лікарні ветеринарної медицини було проведене розслідування даного випадку захворювання на сказ собаки, метою якого було додаткове, шляхом подвірних обходів, виявлення контактних з хворою твариною людей та тварин. В осередку сказу проведено дезінфекцію та прилеглої до нього території.

В зв’язку з реєстрацією захворювання на сказ тварини на території електропідстанції вул.Орбіта №1 с.Вітове проведене позачергове засідання місцевої протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Чигиринської міської ради та рішенням від 06.02.2024 №2 вулицю Орбіта с.Вітове оголошено неблагополучною та загрозливою по сказу територією із введенням карантинних обмежень на території с.Вітове Чигиринської міської ради і затверджений комплексний план по локалізації та ліквідації вогнища сказу серед тварин в загрозливій зоні с.Вітове.

В зв’язку з реєстрацією на території Чигиринської міської ради випадку захворювання свійської тварини на сказ жителям громади слід пам’ятати наступне:

  • для хворих тварин характерні втрата страху перед людьми, агресивність до людей та інших тварин;
  • збудник хвороби – вірус, виділяється хворою твариною разом зі слиною, тому зараження наступає тоді, коли хвора на сказ тварина укусить або подряпає, а її слина потрапить на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки людини чи тварини;
  • якщо ж слина хворої тварини потрапляє людині на шкіру при покусі чи навіть при ослиненні – треба негайно промити вражене місце водою з милом і негайно звернутися за медичною допомогою.

Чим скоріше буде надана медична допомога та консультація лікаря травматолога, тим вона ефективніша.

Призначені лікарем щеплення необхідно починати негайно. Тільки своєчасне щеплення – єдиний і надійний засіб попередження цього небезпечного захворювання. Слід пам’ятати, що вилікуватись від сказу без щеплень не можливо!!!

Чигиринське відділення ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»