Шановний, Землекористувач!

При інвентаризації земель Чигиринської міської територіальної громади, комісією міської ради виявлені непоодинокі випадки використання землі без належно оформлених документів та нецільового використання земель сільськогосподарського призначення.

Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

 Вам необхідно у строк до 01.06.2021 узаконити (привести у відповідність до законодавства) здійснені Вами (за наявності) доорювання, приорювання, використання без належно оформлених документів, а також упорядкувати землевпорядну документацію відповідно до цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Також, просимо вжити заходів щодо приведення договорів оренди землі у частині орендної плати відповідно до ставок орендної плати за використання земель сільськогосподарського призначення, встановлених рішенням міської ради від 21.06.2019 року № 147-8/VII «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки», зокрема для земель код класифікації згідно КВЦПЗ – 01.01. із цільовим призначенням – Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва – ставка орендної плати становить 12 % від нормативної грошової оцінки землі в рік.

Після 01.06.2021 усі виявлені та задокументовані невідповідності між фактичним та підтвердженим згідно закону правом користування земельними ділянками будуть передані до Управління з контролю за використанням та охороною земель головного управління Держгеокадастру у Черкаській області для вжиття заходів щодо накладення стягнень та припинення виявлених порушень, в свою чергу Чигиринська міська рада буде ініціювати розірвання договорів оренди землі.