Блискучий контрнаступ українських війсь на Харківщині змушує російських окупантів змінювати загарбницькі плани. Вони відмовилися від проведення псевдореферендумів, але не скасували паспортизацію.

Іноді паспорти РФ, які людям нав’язують, — це спосіб вижити в окупації. Разом з тим це зброя, що небезпечніша за ракети, адже йдеться про посягання на державну цілісність.

«Ми повинні розуміти: за отримання паспортів окупантів має бути відповідальність. Йдеться про існування української держави. Тому ще раз звертаюсь до мешканців ТОТ: не беріть ворожий документ — залишайте небезпечну територію. Ви врятуєте і себе, і державу!» — неодноразово наголошувала віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Зараз Мінреінтеграції готує законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за участь у паспортизації РФ.

Окупаційний паспорт російської федерації — реальна підстава для примусової мобілізації до ворожого війська з перспективою стати «гарматним м’ясом» вже у перших ешелонах наступальних угруповань.

Цей «документ» — шлях до депортації у депресивну російську глибинку: до Сибіру, Зауралля, на Далекий Схід.

Це «документ», який умовно «діє» лише на ТОТ, але на території РФ не дає жодних привілеїв, що мають громадяни Росії.

Паспорт Російської Федерації — токсичний: міжнародна спільнота його не визнає.

Отримання паспорта РФ — перший крок до колаборантства та пособництва ворогові, що може тягти за собою кримінальну відповідальність.