Реалізовується проєкт «Чигирин. Прогулянка старим містом»

У квітні 2020 р. було розпочато реалізацію проєкту «Чигирин. Прогулянка старим містом», що передбачає створення інтерактивного пішохідного туристичного маршруту в центрі міста. Командою проєкту у складі співробітників Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»: Діденко Я.Л., Трощинської О.І., Пискун О.О., Харченко Л.І., Лазоренка В.І. були підготовлені тексти та зображення міста з листівок ательє Міхаеля Сквірського для інформаційних табличок стендів, матеріали для друку промоційної продукції – флаєра і набору листівок.

Паралельно підрядними організаціями було розпочато роботи по виготовленню стендів. Їх форма та художнє оформлення будуть пов’язані з історичним минулим міста в різний час – козацька доба (обриси гори та фортеці, мотиви зброї та клейнодів), єврейські впливи (свічники, свитки Тори). Стенди, в основному, будуть розміщені на місцях, з яких були зроблені світлини.

Водночас на базі платформи izi.travel було створено онлайн маршрут «Чигирин. Прогулянка старим містом» із текстами, зображеннями і аудіофайлами. Тепер, використовуючи мобільні пристрої, чигиринці та гості міста зможуть самі пройти маршрутом чи навіть стати гідом для своїх гостей. Маршрут доступний не лише в українській, а й англійській версії. Переклади англійською були виконані членом команди проєкту Голобок Ю.С.. На базі онлайн маршруту можна не лише прочитати інформацію про кожен із об’єктів, а й прослухати її. «Голосом проєкту» стала співробітниця НІКЗ «Чигирин» Черниш І.В. Принагідно висловлюємо подяку чигиринцю, який долучився до забезпечення технічної складової аудіо записів, вчителю Чигиринської ЗЗСО №1 Михну В.П.

У соціальній мережі Фейсбук було створено та ведеться окрема сторінка «Чигирин. Прогулянка старим містом». Вона, фактично, стала окремим просвітницьким проєктом. Щодня читачі дізнаються факти та цікавинки з історії міста початку ХХ ст. Сторінка одразу привернула увагу чигиринців та уродженців нашого краю, краєзнавців та музейної спільноти. Читачі сторінки жваво цікавляться дописами, обговорюють та поширюють інформацію, підготовлену адміністраторами.

Нещодавно команда проєкту отримала чудовий подарунок до Міжнародного дня музеїв – тиражі наборів листівок «Чигирин. Прогулянка старим містом» та інформаційних флаєрів. Набір включає 16 листівок із зображеннями важливих для чигиринців місць проведення буднів та свят, основних центрів громадської активності: вулиць, культових споруд – церков, монастиря та синагог, базару, повітової управи, мосту через Тясмин, Замкової гори та ін. Флаєр містить коротку інформацію про проєкт та карту-схему маршруту.

Проєкт реалізується в рамках проекту «ReHERIT» за фінансового сприяння Європейського Союзу