Проведено засідання комісії з перевірки договорів оренди земель комунальної власності на відповідність чинному законодавству

Засідання комісії з перевірки договорів оренди земель комунальної власності на відповідність чинному законодавству, що створена при виконавчому комітеті Чигиринської міської ради, провів цими днями заступник міського голови Сергій Брайченко.

В ході роботи присутні проаналізували хід виконання рішень та завдань, які приймалися на попередньому засіданні даної комісії. Про підсумки проведеної роботи інформувала спеціаліст відділу житлово-комунального господарства, землеустрою та екології, секретар комісії Наталія Ковтун.

Зазначила, що орендарям земельних ділянок були направлені листи з вимогою приведення власних договорів оренди у відповідність чинному законодавству та нормативним актам Чигиринської міської ради. Станом на квітень 2023 року 20 орендарів звернулися до міської ради для звірки договорів оренди землі та сплати заборгованості орендної плати. За результатами роботи орендарями були подані заяви на внесення змін до договорів оренди в частині заміни сторони орендодавця, поновлення нормативно – грошової оцінки, встановлення ставки орендної плати відповідно до затверджених розмірів місцевих податків і зборів. Також до місцевого бюджету орендарями сплачена заборгованість по орендній платі в сумі 24568,27 грн.

Разом з тим комісією проаналізовано прийняті рішення про внесення змін до договорів оренди землі, укладених відповідно до них додаткових угод та встановлено, що:

–        завдяки збільшенню ставки орендної плати за землі с/г призначення до 12% та поновлення нормативно-грошової оцінки у межах населених пунктів громади середній відсоток по договорах оренди землі збільшився на 2,3% і складає 10,6%;

–        надходження до бюджету громади після укладення додаткових угод збільшаться на 147508 грн. (39%).

«Результати роботи комісії є, тому спільно із працівниками Чигиринської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Черкаській області працюємо далі  над приведенням договорів оренди земель комунальної власності у відповідність нормам чинного законодавства» – зазначив голова комісії.