Про роботу Центру надання адміністративних послуг

Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Чигиринської міської ради: можливість отримати найнеобхідніші адміністративні послуги у комфортних умовах.
За 2022 рік Центром надання адміністративних послуг надано 23483 адміністративних послуги, зокрема:
▪️7740 – довідок різного характеру;
▪️2297 – послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно;
▪️7340 – послуг соціального характеру, а саме субсидії, пільги, допомоги в тому числі і по реєстрації внутрішньо переміщених особах;
▪️2657– послуги з реєстрації місця проживання, з них 634 витяги;
▪️614 – дій з отримання відомостей з Державного земельного кадастру;
▪️313- у сфері земельних відносин;
▪️1952- реєстрація бізнесу та інші.
Важливим завданням у минулому році було оформлення та видача необхідних документів для внутрішньо переміщених осіб – зареєстровано та видано більше 3 тисяч довідок про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
упродовж березня – грудня розглянуто 356 заяв від власників домоволодінь на отримання компенсації за житлово-комунальні послуги за тимчасове розміщення ВПО.
Новий рік, нові виклики.
Для продовження отримання адресних видів допомог, які надаються з урахуванням сукупного доходу та майнового стану, та продовження надання пільг тим отримувачам, термін виплати яким закінчився в період дії воєнного стану, необхідно з 1 січня 2023 року підтвердити право на продовження виплати допомог/надання пільг.
Зокрема, це отримувачі державної допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсію.
Допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам виплачуватимуть далі, оскільки це окремий вид допомоги, який призначається з місяця звернення без кінцевої дати її припинення.
Згідно нового законодавства з 01 січня 2023 року критерії та умови надання житлових субсидій не змінилися, змінився лише адміністратор системи – призначення, нарахування, виплату житлових субсидій та пільг здійснюватимуть органи Пенсійного фонду України.
Усім громадянам та домогосподарствам, які отримували субсидію в минулому опалювальному періоді, тобто станом на квітень 2022 року, призначення субсидії відбулося в автоматичному режимі, без необхідного відвідування будь-яких органів.
У разі виникнення обставин або змін, за яких втрачається право на отримання житлової субсидії (зміни в складі сім’ї чи виникнення заборгованості) заявник зобов’язаний протягом 30 календарних днів письмово повідомити про це уповноважений орган на території нашої громади, а саме: Центр надання адміністративних послуг, відділ соціального захисту Чигиринської міської ради та відділ обслуговування громадян №11 ГУ ПФУ у Черкаській області.
При зверненні за субсидією, пільгами та іншими соціальними послугами заявник повинен пред’явити оригінали документів всіх членів сім’ї на яких розповсюджується та чи інша послуга.