Підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг

Чигиринська міська територіальна громада, що є учасницею проєкту «Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг», розпочала адаптацію польського підходу вирішення соціальних проблем до українських умов та разом з експертом розробила багаторічний план вирішення соціальних проблем (БПВСП).

 БПВСП – це обов’язковий для польських ґмін стратегічний документ, який затверджується передусім з метою мінімізації негативних соціальних явищ та створення бази для розробки соціальних програм і можливостей їх фінансування.  

Розпорядженням міського голови було сформовано команду, яка відповідає за розробку БПВСП, а також затверджено план комунікації – документ, який визначає терміни і способи інформування про хід створення БПВСП всіх залучених до цього процесу учасників (працівників структурних підрозділів громади, інституційних партнерів, мешканців громад, ЗМІ).  

В рамках першого офлайн-тренінгу, який відбувся 14-15 грудня у м. Черкаси, члени команд навчилися проводити аналіз соціальної ситуації в громадах, що включає в себе: збір та аналіз даних, ідентифікацію соціальних партнерів та проведення опитування серед різних категорій населення.  

Як зазначив експерт проєкту Мірослав Ольчак – наразі проведення в Україні аналізу соціальної ситуації є нелегким, адже даний процес вимагає адаптації доступних інструментів зважаючи на ситуацію, яка через війну змінюється надзвичайно динамічно.

Попри все, учасники проєкту дуже вмотивовані до роботи та усвідомлюють важливість стратегічного планування у соціальній сфері.

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках 10-го раунду програми «Development Cooperation Partnership Program».