8 і 9 травня в Україні відзначається День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

В ці дні ми вшановуємо всіх борців із нацизмом та всіх жертв найкривавішого конфлікту в історії людства. Для нас пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою в результаті приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.

Внесок України у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини дуже значний. Ціною стали надзвичайні втрати упродовж 1939—1945 років украінців та представників інших національностей, які проживали на нашій землі. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаемо ціну війни, тому для нас головне — мир.

Цього року 8–9 травня ми відзначаємо в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Для українців протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда, який заради досягнення мети не гребує ані воєнними злочинами, ані злочинами проти людства.

Українцям слід нарешті зрозуміти, що насправді ми i московити впродовж всієї історії були різними за ментальністю та цінностями, що для росіян yce, що ми цінуємо, зaвжди бyлo чужим. I зараз росіяни в своїх діях проявляють щодо України — Pyci лише бажання експансії, поневолення, мародерства.

Проте Україна сильна і ми не програємо,  бо захищаємо свою землю, відстоюємо свої права на вільний вибір майбутнього.

В ці дні ми низько схиляємо голови перед  світлою пам’яттю героїв, які захистили нас в 20-му сторіччі, добровольців та бійців Збройних Сил України, які загинули на Східному кордоні,  всіх, хто загинув у боротьбі з ненависним ворогом, захищаючи рідну землю. Віддаємо глибоку шану кожному, хто боровся за Вільну та Соборну Україну. А також молимось за наших захисників, які боронять українську землю від російського окупанта. Віримо в Україну та перемагаємо…