Особливості земельних відносин в умовах воєнного стану

За період дії воєнного стану законодавство, що регулює земельні відносини в Україні, вже кілька разів змінювалося і, найімовірніше, це не останні зміни. 

11 серпня 2022 року Центр надання адміністративних послуг Чигиринської міської ради спільно з юристом Чигиринського бюро правової допомоги провели правопросвітницький захід на тему: «Особливості земельних відносин в умовах воєнного стану».

Під час заходу обговорили новели земельного законодавства у військовий час, зокрема Закон України № 2247-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану». Даним Законом визначаються особливості регулювання земельних відносин, а саме володіння, користування та розпорядження землею на час війни.  Детально обговорили і питання щодо особливостей розпорядження сільськогосподарськими землями, щодо змін у порядку реєстрації земельних ділянок, порядку відшкодування збитків у зв’язку із знищенням сільгосппродукції, щодо механізму розірвання договорів оренди в умовах воєнного стану в односторонньому порядку.

За додатковими роз’ясненнями та для отримання правової допомоги можна звернутися до бюро правової допомоги Черкаського місцевого центру за адресою: м. Чигирин, вул. Б. Хмельницького, буд. 26 (тел.: (04730) 2-57-40).