Оптимізації мережі закладів освіти бути чи ні?

Цими днями відбулася зустріч батьків учнів Вершацької ЗОШ з керівництвом міської ради по питанню оптимізації мережі закладів освіти Чигиринської міської територіальної громади. 

Питання, яке найбільше хвилює жителів с.Вершаці – це надання якісної повної середньої освіти їхнім дітям у стінах рідної школи. При наповненості старших класів менше 10 учнів постає питання про їх закриття, а відповідно і про оптимізацію закладу освіти (це передбачено у  нормативних документах профільних Міністерств), що викликає занепокоєння у батьків.

В ході розмови начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Віталій Синяков зазначив, що на виконання умов чинного законодавства та з метою надання якісних освітніх послуг учням 10-11 класів доцільно перевести  їх  до опорного закладу загальної середньої освіти в м. Чигирин. Батьки, в свою чергу, заперечують проти переведення учнів випускних класів до іншої школи.

З метою економії коштів бюджету громади та збереження 10-11 класів в школі с.Вершаці батьки запропонували приєднати місцевий дошкільний навчальний заклад “Малятко” до Вершацької школи, на що міський голова Віктор Харченко зазначив, що дане питання необхідно вивчити та проаналізувати, а вже потім приймати остаточні рішення. 

В свою чергу, секретар міської ради Віталій Шпичак вніс пропозицію проводити оптимізацію Вершацької ЗОШ поступово – за два роки, під час яких проводити роз’яснювальну роботу з батьками та знайомити учнів з роботою опорного закладу в місті.

За результатами зустрічі обидві сторони дійшли згоди та вирішили вивчити питання приєднання дошкільного навчального закладу “Малятко” до Вершацької ЗОШ, організувати екскурсію для учнів  Вершацької ЗОШ до опорної школи в місті Чигирині, зустрітися з батьками учнів 8-10 класів та ознайомити їх з програмою та умовами оптимізації школи.