Ліквідація прихованої зайнятості!

Легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості – є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. Вирішуючи цю проблему  служба зайнятості тісно співпрацює з представниками Головного Управління Держпраці так з початку року  роботодавці, які проводять фінансово – господарську діяльність проінформовані про неухильне дотримання Кодексу законів про працю, в частині  оформлення трудових відносин.

Прохання до всіх роботодавців подбати    про своїх працівників та про їхнє майбутнє. Адже, виплачуючи заробітну плату неофіційно в «конвертах» Ви позбавляєте свого працівника на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.

Служба зайнятості пропонує Вам невідкладно укласти належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками. А також нагадуємо про необхідність виплати найманим працівникам заробітної плати не менше встановленого законодавством розміру (5000 грн.). У випадку ігнорування цієї вимоги до керівників підприємств і приватних підприємців контролюючі органи вимушені будуть застосовувати всі заходи впливу в межах їх компетенції.

В свою чергу, роботодавець не застрахований від несумлінних працівників. І тому відсутність належно оформлених трудових відносин з найманими працівниками може призвести до позбавлення права вимагати у працівника виконання роботи належним чином або дотримання працівником правил внутрішнього трудового розпорядку та режиму роботи. За таких умов роботодавець не в змозі буде притягнути найманого працівника як до матеріальної відповідальності, так  і застосувати до нього дисциплінарне стягнення. Тобто, «нелегалізована» зайнятість має для роботодавців безліч негативних наслідків.                                     

Служба зайнятості стимулює роботодавця до створення нових робочих місць наданням  компенсації роботодавцю ЄСВ за кожного працевлаштованого працівника на це робоче місце. Протягом 2020 року такою послугою скористалось 5 роботодавців Чигиринського району. Український працівник повинен мати належний соціальний захист, гарантований державою, безпечні і здорові умови праці, достойну заробітну плату, що зумовлює соціальну стабільність в країні.