Контроль за цільовим  використанням коштів державної допомоги при народженні дитини

Одним із завдань комунального закладу «Центр соціальних служб» Чигиринської міської ради є перевірка цільового використання державної допомоги при народженні дитини.

Директор центру Ольга Фесуненко разом з фахівцями із соціальної роботи Любою Овчаровою та Світланою Стасько проводять вибіркове обстеження окремих сімей.

Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, фахівцями складається акт перевірки, де вказуються умови, що створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання і виховання дітей. Проте,  є випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживають  алкоголь, проживають в антисанітарійних  умовах). В таких випадках сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах. З нею проводиться відповідна соціальна робота.

В ході здійснення обстеження, фахівці проводять бесіди з батьками про недопущення залишення дітей без нагляду та  належне виконання батьківських обов’язків.

Приємно те, коли в ході перевірок  бачимо, що кошти, виділені державою, використовуються батьками за призначенням.