Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перейменування провулку В.Терешкової

Організатор громадського обговорення – Чигиринська міська рада.

Пропонується перейменування провулку імені фізичної особи В.Терешкової.

Пропозиція щодо перейменування вулиці внесена Українським інститутом національної пам’яті та громадянами.

Зауваження та пропозиції подаються протягом 30 календарних днів з моменту оприлюднення цього повідомлення на поштову адресу: вул. Б. Хмельницького, 26, м. Чигирин, Черкаський район,  Черкаська область, 20901, або на електронну пошту міської ради: chygyryn_mrada@ukr.net, або за телефоном: (04730) 2-57-07.

Консультації з питання, що винесено на громадське обговорення можна отримати в Чигиринській міській раді –  поштова адреса: вул. Б. Хмельницького, 26, м. Чигирин, Черкаський район,  Черкаська область, 20901; електронна пошта: chygyryn_mrada@ukr.net;  телефон: (04730) 2-57-07.

Відповідальні особи за проведення громадського обговорення – начальник юридичного відділу виконавчого комітету Чигиринської міської ради Постригань Сергій Григорович та начальник відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури та екології виконавчого комітету Чигиринської міської ради Ліщенко Вадим Володимирович.

Результати громадського обговорення будуть оприлюдненні на офіційному сайті Чигиринської міської ради ради за посиланням: https://chigirinskaotg.gov.ua/ протягом трьох днів після завершення обговорення.

 Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк, передбачений в інформаційному повідомленні про проведення громадського обговорення.

Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження.

Перейменування в місті Чигирин провулку В. Терешкової необхідне для виконання вимог Законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та  «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», щодо заборони пропаганди символіки комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів, ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму.

Валенти́на Володи́мирівна Терешко́ва; народилась 6 березня 1937 року в РРФСР, льотчик-космонавт СРСР. Герой Радянського Союзу. Член ЦК КПРС у 1971—1990 роках. Народний депутат СРСР (1989—1991), депутат Верховної Ради СРСР 7—11-го скликань. Генерал-майор авіації у відставці. Депутат Державної думи Російської Федерації, заступник голови комітету Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації федеративного устрою та місцевого самоврядування з 2011 року.

У 2014 — Терешкова, як депутат Держдуми РФ, підтримала війну проти України, голосувала за анексію Криму, підтримала війну в Сирії під час російських спецоперацій по підтримці режиму Асада, вбивству мирного населення, включаючи застосування хімічної зброї.

У 2020 була чи не єдиною ініціаторкою «обнулення» термінів президентства Путіна, наголошуючи на тому, що про це її «просив народ», згодом поправки затвердив Путін, отримавши можливість бути президентом РФ до 2036 року.

Після її підтримки російської агресії проти України у багатьох українських населених пунктах вулиці на честь Валентини Терешкової були перейменовані.