Гарантії реалізації конституційних прав та свобод людини і громадянина – проведено захід до Дня Конституції України

Прийняття Конституції 28 червня 1996 року закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина та сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Так, до Дня Конституції України 28 червня 2022 року фахівець КЗ «Центр соціальних служб» Чигиринської міської ради спільно з юристом Чигиринського бюро правової допомоги провели правопросвітницький захід для осіб, які перебувають на обліку в Черкаському РС № 4 філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області на тему: «Гарантії реалізації конституційних прав та свобод людини і громадянина».

Присутнім повідомлено, що Конституція України гарантує право на оскарження в суді дії чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб (ч. 2 ст. 55), недопустимість зворотної дії закону в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, тобто ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення (ст. 58), недопустимість обмеження прав і свобод громадян, крім випадків, передбачених Конституцією України (ст. 64); принцип презумпції невинуватості, тобто особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду (ч. 1 ст. 62).

Отримати правову допомогу можна звернувшись до бюро правової допомоги Черкаського місцевого центру, яке знаходяться за адресою: м. Чигирин, вул. Б. Хмельницького, буд. 26 (тел.: (04730) 2-57-40).