До уваги власників житла, які тимчасово розмістили внутрішньо переміщених осіб (ВПО)!

Господарі житла, які прихистили ВПО мають право на відшкодування понесених витрат, пов’язаних з таким розміщенням. Правові норми отримання відшкодування втановлені Постановою КМУ №333 від 19.03.2022 року «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Документи для отримання компенсації витрат подаються за умови реєстрації власником свого жилого приміщення (будинку, квартири) на веб-ресурсі “Прихисток” та відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

 З чого почати?

Крок 1. Поселити у себе внутрішньо переміщену особу безоплатно.

Крок 2. Подати до ЦНАПу (відділу соціального зачисту, старостату) дві заяви:

про безоплатне тимчасове розміщення ВПО з підтверджуючими документами;

про отримання компенсації витрат.

Крок 3. Третю заяву подавати щомісячно з 1 до 5 числа наступного місяця (наприклад, за березень – з 1 квітня до 5 квітня), у якій вказується кількість ВПО та кількість днів їх проживання. Компенсація буде нараховуватись за підсумками кожного місяця.

У випадку, якщо хтось із внутрішньо переміщених осіб виселився, або кількість проживаючих збільшилася – на другий день подається наступна заява з підтверджуючими документами. 

Компенсація буде зараховуватись на вказаний у заяві рахунок до 20 числа місяця, що настає за звітним. 

Заповнити заяву і зробити копії бажано заздалегідь.

Які обов’язкові умови?

  1. Щоб ВПО проживали безоплатно.
  2. Звернутися з заявою повинні винятково власники або співвласники житла. 

Яка оплата?

Оплата орієнтовно складатиме 450 грн за одну особу (з розрахунку 14,77 грн за людино-день).

А які саме копії документів потрібно мати з собою?

Крім заяви, треба мати копію паспорта власника, копію документа на право власності, копії паспортів (свідоцтв про народження дітей) всіх внутрішньо переміщених осіб, що мешкають в оселі.

Чи будуть перевіряти дані, вказані в заяві?

Власники житлових приміщень несуть відповідальність за достовірність поданих даних. За необхідності посадовими особами ОМС буде проводитися перевірка щодо фактичного проживання внутрішньо переміщених осіб. Якщо дані не відповідатимуть дійсності,  виплата компенсації витрат не здійснюватиметься.