Державна Служба Зайнятості – територіальним громадам

В рамках співпраці з Чигиринською територіальною громадою 27 серпня 2021 року відбувся виїзний захід Чигиринської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості .

Захід включив в себе робочу зустріч директора Чигиринської філії Коршунової С.Ф зі старостою сіл Вершаці та Тарасо-Григорівка  Сакарою С.Г.. В ході зустрічі підбито підсумки співпраці державної служби зайнятості та Вершацького старостату за 7 місяців 2021 року. Так  з початку року 50  жителів старостату працевлаштовано, з них  8 – після закінчення   професійного навчання , 2 жителів взяли участь в оплачуваних громадських роботах.  Основними працедавцями , які забезпечили безробітних громадян роботою були Філія « Чигирин» ТОВ СП « Нібулон», ФОП Мірошніченко  А.В. , СТОВ «Суботів». Лише докладаючи спільних зусиль та системній роботі державної служби зайнятості та органів місцевого самоврядування можна досягти результату. « Лише якщо буде робота для людей селі – то буде і село» , – відмітив  староста Сакара  С. Г.

       Слідуючим етапом була зустріч з жителями старостату. Мета заходу – прискорення працевлаштування членів громади, наближення соціальних послуг до клієнтів, створення системи оперативного і безперешкодного реагування на потреби жителів  територіальних громад ознайомлення з послугами служби зайнятості.     Виїзними акціями звичайно всіх проблем зайнятості жителів села не вирішити. Але те, що служба зайнятості йде на зустріч людям – це очевидно. Часто сільські мешканці зневірені, не бачать перед собою перспектив, скажімо, в працевлаштуванні, займають пасивну позицію при вирішенні особистих питань. Відомо, що сільське безробіття є суттєвою проблемою, яку можна вирішити тільки спільними зусиллями конкретної особи та служби зайнятості спільно з роботодавцями. Безробіття, особливо довготривале, поглиблює всі проблеми особистості. Звичайно важливим є адресність послуг та системність допомоги.

Шукачі роботи стали учасниками різнопланових активностей, представлених фахівцем з профорієнтації служби зайнятості. Ознайомлено учасників заходу з соціальною програмою «Дистанційний онлайн-курс для осіб з інвалідністю. Копірайтинг – професія для успішного майбутнього», яка реалізується за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів та Міністерства соціальної політики України.

«Налагодження ефективної взаємодії з територіальними громадами дозволяє наблизити послуги служби зайнятості безпосередньо до жителів сільської місцевості. Адже зайнятість населення та розвиток територіальних громад – напряму пов’язані»,  – зазначила директор Філії Світлана Коршунова, підбиваючи підсумки заходу.