День Соборності України в Чигиринській міській територіальній громаді

22 січня Україна щороку відзначає День Соборності.

Саме цього дня в 1919 році на площі перед Київською Софією відбулася  вагома подія, про  яку мріяли покоління українських патріотів: на Софіївському майдані при велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Ця історична подія сформувала підґрунтя та стала основоположником для українського державотворення.

Упродовж багатьох десятиліть Акт Злуки залишався символом віри, ідейним імперативом боротьби за незалежну, соборну державу. Вперше в Україні по справжньому масштабне відзначення свята Соборності відбулося 22 січня 1939 року в місті Хусті. Таким чином закарпатці нагадали про волю українців – приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві.

Сьогодні, коли Україна переживає непрості часи, коли поняття «соборність» та «цілісність» набули нового значення, змінилося їх розуміння. І День Соборності – це нагадування для всіх українців  про те, що сила нашої держави в єдності українських земель, а сила народу – в єдності людей.

З нагоди відзначення Дня Соборності, сьогодні, 22 січня 2021 року, заступники міського голови Валентина Алєксєєвець та Сергій Брайченко спільно з представниками райдержадміністрації та НІКЗ «Чигирин» поклали квіти до підніжжя пам’ятника Б.Хмельницького.

Ми маємо розуміти і передати наступним поколінням розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно і духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

 

Хай завжди в усіх куточках України звучить: «Ми одна країна – Україна».