Чигиринщину відвідала делегація флотилії Військово-Морських Сил Збройних сил України

На Черкащину прибула делегація флотилії Військово-Морських Сил Збройних сил України на чолі з командиром, капітаном  1-ого рангу Юрієм Федашом.

За час перебування в Черкаській області між Управлінням флотилії та виконавчим комітетом Черкаської міської ради підписано угоду про шефські взаємини, якою закріпили наміри співпраці задля піднесення престижу військової служби, патріотичного виховання молоді та відновлення українських морських історичних традицій.

За однією із версій в 1906 році на пароплаві  «Одесса» поет-аматор Федір Предтеча – уродженець Чигирина, який відбував військову службу, написав  текст прощально-поминального вірша «Розкинулося море широко» в знак пам’яті про земляка, що загинув під час рейсу. Далі, після прибуття додому, Предтеча обробив свій текст і додав решту куплетів. Згодом ця пісня стала музично-пісенним символом долі моряків.

У межах візиту та з метою вшанування пам’яті автора пісні, цими днями делегація флотилії Військово-Морських Сил Збройних сил України та представники виконавчого комітету Черкаської міської ради на чолі з міським головою Анатолієм Бондаренком прибули на Чигиринщину.

Спільно з керівництвом Чигиринської територіальної громади гості відвідали місце поховання Федора Предтечі та поклали квіти до його могили.