“Благодійний фонд “Право на захист” – українська неурядова організація, діяльність якої спрямована на забезпечення захисту і дотримання прав людини внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали від війни

Організація “Право на захист”, окрім широкого спектру матеріальних та нематеріальних видів допомоги внутрішньо переміщеним особам та особам, які постраждали від військових дій, є партнером у сфері реєстрації на отримання грошової допомоги від Агентства ООН у справах біженців за угодою з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців Україні (УВКБ ООН). Розмір допомоги складає 2220 грн на одну особу на місяць та виплачується за три місяці.
Інформація про програму.
 
Грошова допомога надається таким людям, які ще не отримували міжнародну грошову допомогу у сумі 2220 грн/особа/місяць, мають дохід, менший за 5400 грн на члена родини та належать до однієї з наступних категорій населення:
  •  переселенці, які перемістилися після 24.02.22;
  •  особи, що не переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій (наприклад, повністю або частково зруйноване житло / майно, завдання суттєвої шкоди здоров’ю, смерть близьких);
  •  люди, що через воєнні дії були вимушені залишити свої домівки, але повернулися до постійного місця проживання (зокрема, із-за кордону).
А також мають хоча б один із наступних критеріїв вразливості (для трьох вищезазначених категорій):
  • Родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше).
  • Родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років.
  • Родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб.
– Прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).
 
Важливо: *Переселенці та постраждалі внаслідок підриву Каховської ГЕС можуть подати заявку на грошову допомогу повторно, навіть якщо вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій, але не раніше, ніж 3 місяці тому на момент подання заявки.
 
*за умови знаходження таких осіб на постраждалій від затоплення території Херсонської та Миколаївської областей на момент катастрофи.
 
Вищезазначені особи у Черкаській області можуть подати заявку на грошову Допомогу за адресами:
 
  • м. Черкаси, вул. Гоголя 290 (графік: Пн – Ср 09:00 – 15:00).
  • м. Умань, вул, вул. Незалежності, 29 (графік: Пн – Ср 09:00-15:00).
Телефон пунктів у Черкасах та Умані: +380 93 191 01 20 (для консультацій з ПН по ПТ 09:00-18:00)
 
Актуальну інформацію та графік виїздів мобільних груп для реєстрації по області можна відстежувати у телеграм-каналі – https://t.me/unher_help_cherkasy або на нашому сайті https://r2p.org.ua/rozshyreno-kryteriyi-lyudej-shho…/.
 
Контактна особа у Черкаській області керівник офісу грошової допомоги у Черкаській області – Шмиголь Сергій, s.shmyhol@r2p.org.ua
 
За інформацією організації “Право на захист“