428 річчя від дня народження Богдана Хмельницького

Сьогодні, 27 грудня, виповнюється 428 років від дня народження Богдана Хмельницького – українського гетьмана, державотворця, визначного полководця і талановитого воєначальника.
 
Честь і слава про цю видатну людину збереглася і до наших днів. Життя Богдана Зіновія Хмельницького тісно пов’язане з Чигирином, адже колись він проголосив місто гетьманською столицею. За часів Хмельницького, Чигирин був одним із найбільших міст тогочасної України. Тут мешкало понад 50 тисяч осіб, розміщувалися державна і військова адміністрації, стояла гетьманська резиденція та палац. Після смерті Богдана цей двір служив резиденцією для наступних гетьманів – Івана Виговського, Юрія Хмельницького та Петра Дорошенка. Але у 1678 році резиденція, як і увесь Чигирин, була зруйнована турецько-татарською армією.
 
Головними пам’ятками Чигирина зараз є Резиденція Богдана Хмельницького та Замкова гора із спорудженим на ній 18-метровим пам’ятником видатному гетьману, який дивиться вдалечінь і ніби захищає місто від ворога. Тут відчувається козацька сила, велич і дух незламного вільного народу.
 
Сьогодні, вшановуючи видатного гетьмана,  до підніжжя пам’ятника на Замковій горі поклали квіти.